Жителі Кременчука хочуть увіковічити пам’ять відомого лікаря Михайла Парнети

08 вересня 2022 0
Яніна Климань
У Кременчуці небайдужі подали прохання про перейменування вулиці на честь видатного діяча міста Михайла Парнети.

У Кременчуці вулицю Генерала Жадова запропонували перейменувати на честь Почесного громадянина Кременчука та відомого хірурга Михайла Парнети. З пропозицією виступила екскерівник "Просвіти" Корецька Людмила Петрівна на засіданні комісії з питань найменування об'єктів топоніміки, увічнення пам'яті видатних діячів.

"Михайло Парнета провів понад 16 000 операцій, працюючи в лікарні з 1962 року. Завдяки його величній праці у Кременчуці постав пам'ятник Тарасу Шевченку. Тому вдячно було б назвати вулицю, яка поєднує лікарню та пам'ятник,  іменем видатного хірурга", - говорить Людмила Корецька. 

Але, ця вулиця не потрапила в першу чергу і місцеві запропонували вже нову назву.

"Мені повідомили, що я запізнилася із поданням пропозиції, хоча все було подано вчасно – 22 червня. Можливо, не врахували, не виставили пропозицію", - додає Людмила.

Тож місцевий активіст запропонував на честь видатного діяча назвати або набережну, яка пролягає біля пам'ятника Шевченка, або сквер, який знаходиться поруч із приміщенням колишнього річкового вокзалу.

Цю пропозицію наразі взяли до опрацювання.

Нагадаємо, Михайло Павлович Парнета — український хірург, нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, Дружби народів, Богдана Хмельницького III ступеня, 2002 — заслужений лікар України, почесний громадянин Кременчука, 2004 — "за видатні особисті заслуги перед містом". 2009 року нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Український медик, багато років відпрацював у галузі охорони здоров'я Кременчука.

Був на роботі хірургом-ординатором у другій міській лікарні, завідував хірургічним відділенням.

Протягом 1963-2002 років працював завідувачем хірургічного відділення вузлової лікарні станції Кременчук, має вищу атестаційну категорію.

Стояв біля витоків створення одного з перших в Україні осередків Товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка.

Був співголовою першої у Полтавській області Кременчуцької міської організації Товариства "Просвіта".

Активно сприяв створенню міського фонду "Шевченко і воля", ініціював громадський рух за спорудження в місті пам'ятника Тарасу Шевченку.

Помер Михайло Павлович на 92 році життя.