«За майбутнє» знищує Кам’янопотоківську громаду, позбавляючи 40 тисяч людей права на вторинну меддопомогу

22 лютого 2021 0
Жителі громади оприлюднили відкрите звернення

Голова Кременчуцької районної ради Антон Самаркін здійснив перереєстрацію Кременчуцької ЦРЛ, змінивши її статус, чим позбавив 40 тисяч мешканців сіл Кременчуцького району на вторинну медичну допомогу. Відповідне відкрите звернення нещодавно оприлюднили мешканці громади, у якому вказують на протиправні дії голови райради, порушення чинного законодавства та розтрату бюджетних коштів.

Як ідеться у зверненні, новий Кременчуцький район був утворений шляхом приєднання до старих меж Кременчуцького району Глобинського, Семенівського та Козельщинського районів. Як виявилося, під час чергових виборів депутатів, для багатьох жителів Кременчука, вимога Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" у частині, де йдеться про те, що «…депутат місцевої ради, як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу, зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого округу, виконуючи їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування", - стала лише порожнім звуком.

Усе почалося з того, що на першій сесії VIII скликання, головою Кременчуцької райради обрали члена партії "За майбутнє" Антона Самаркіна. Люди мали надію на те, що це порядна людина, яка справедливо ставитиметься до усіх, і при цьому дотримуватися вимог чинного законодавства. Та, на жаль, за словами мешканців громади, він відкрито продемонстрував, що є лише черговою людиною з "команди Малецького", який має на меті не вирішувати проблеми, а тільки набити кишені собі та своїм поплічникам.

- Майже 5 років поспіль Малецький намагається знищити Білецьківську сільську раду, а тепер і Кам'янопотоківську об'єднану громаду, з метою захоплення і подальшого продажу земельного ресурсу громади. Жодна з прилеглих територій не бажала об'єднуватися з Кременчуком, лише Потоківська сільська рада опинилася в заручниках. Усі бачать політику міста Кременчука - це лише розпил бюджетних коштів, що призводить до боргової ями, регулярні заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, заборгованості з оплати комунальних послуг бюджетними установами, дефіцитний бюджет, який покривають лише продажем майна та земельних ділянок. А ще - регулярна брехня про свої досягнення і нав'язлива мрія усі 5 років закрити Кременчуцьку ЦРЛ. Кам'янопотоківська громада не бажає такого господаря, це політика проти людей, яка немає нічого спільного з децентралізацією, - зазначають жителі громади.

Вони розвідають, що після набуття у 2020 році містом Кременчук статусу об'єднаної територіальної громади та привівши до Кременчуцької районної ради більшості "ручних" депутатів, Малецький та Самаркін з порушеннями Законів України та регламенту районної ради, ввівши в оману депутатів, зловживаючи своїми посадовими обов'язками, наплювали на сільське населення уже на перших трьох позачергових сесіях. Бо без згоди територіальних громад Кременчуцького району - Кам'янопотоківської, Новогалещинської, Омельницької, Пришибської та Піщанської громад, а це понад 40 тис. сільських жителів, привласнили спільне майно Кременчуцького району - "Кременчуцьку ЦРЛ" на користь лише однієї громади міста Кременчука.

- Під час сесії, голова районної ради Антон Самаркін, не зважаючи на те, що йому вказали, що питання по Кременчуцькій ЦРЛ необхідно поставити на переголосування, лише спромігся швиденько, 24.12.2020, зробити перереєстрацію Кременчуцької ЦРЛ, змінивши її статус, чим позбавив 40 тис.мешканців сіл Кременчуцького району на вторинну медичну допомогу. При цьому закон передбачив здійснити передачу майна в термін до 01.07.2021, - розповідають у Кам’яних Потоках.

Таким чином, злочинна влада Кременчука, маючи у себе понад десять лікарень, забрала єдину лікарню у сільських жителів.

- Забираючи і перереєстровуючи собі ЦРЛ, вони намагались привласнити собі і бюджетні кошти у розмірі 4 млн грн. Замовчуючи той факт, що внаслідок прийняття ЗУ "Про Державний бюджет на 2021 рік", з 15.12.2020, у рішеннях при зміні платника податків Кременчуцької ЦРЛ, вони не зазначили про те, що необхідно дотриматись горизонтального вирівнювання бюджетів, - пояснюють люди.

Тож нині, мешканці Кременчуцького району сподіваюся на об'єктивне розслідування даної справи, Якщо кременчужани мовчки дивиться на те, як їх грабують, то ми собі такого дозволити не можемо! За своє майно ми будемо боротися до кінця, - наголошують у громаді.

Галина Біла, активістка