За порушення виборчого законодавства на місцевих виборах ще нікого не покарали
З 5 вересня до Національної поліції області надійшло 648 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства. Проте відповідальність ще ніхто не поніс.
"Поліціянти склали 90 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, повʼязаних з недотриманням виборчого законодавства. Найбільше протоколів поліція склала за порушення ведення агітації. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості щодо 19 кримінальних проваджень. Сім з них відкрито за фактом порушення виборчого законодавства, 12 повʼязані з виборчим процесом", – розповів речник Національної поліції області Роман Грішин.
Громадський рух "Опора" підсумував найбільш розповсюджені порушення на дільницях під час місцевих виборів.
"Найбільш розповсюджена типова проблема – це зовнішня агітація без відповідного маркування. Тобто все, що кандидати розміщують: плакати, білборди, реклами, листівки. Фіксували окремі випадки заходів з ознаками непрямого підкупу виборців", – координатор спостереження громадянської мережі "Опора" в області Костянтин Донченко.
У день волевиявлення, найбільш типовими стали процедурні порушення на дільницях, а також було зафіксовано випадки переписування протоколів в невідповідних місцях.
Відповідальність – штраф, або позбавлення волі на строк від пʼяти до семи років.
Анастасія Абаніна, Віталій Кваша, PTV Полтавське Телебачення