Після встановлення нових лічильників, полтавці отримали платіжки із заборгованістю
Полтавці нарікають, що після встановлення нових лічильників за електроенергію їм надходять платіжки із заборгованістю. Так Любов Шеплева сплатила 220 гривень, проте звідки взялися цифри вона не розуміє, адже показники вона не передалава. Бо за новими лічильниками жінка не може отримати вірні дані.
"Тут є кнопка, дата вказана, час, є якісь цифри, але вони не підходять. Ми в онлайні шукали інформація, але цифри не збігаються, вони не сходяться", – розказала полтавка Любов Шеплева.
Відбулося це через те, що люди не розуміють як переглянути показники.
"Всі не зрозуміли, як ними користуватися. Ось на платіжці є такі показники, нам надіслали, але тут немає таки цифр, щоб можна було знайти, скільки ми витратили кіловат.
Мене це не влаштовує, оскільки як я можу контролювати свої гроші, витрати, скільки кіловат витратила, щоб все це регулювати", – додала полтавка Любов Шеплева.
Полтавці зверталися до "Полтаваобленерго", на що їм відповідали наступне.
"Ідіть прямо в банк, кажіть свою адресу і прізвище. Там все буде ясно. Скільки вам вночі платити, скільки вдень", – зазначила полтавка Ніна Куценко.
Проте у підприємстві запевняють, що самі способи передачі показників є доступними.
"Детальна інструкція, як правильно зняти й передати показники з двозонного лічильника на офіційному сайті у розділі "Інформація для споживача". На сайті можна передати показники лічильника, там можна зробити це без реєстрації, там є кнопка на головній сторінці", – зазначила прессекретар АТ "Полтаваобленерго" Ірина Бабенко.
Не дивлячись на те, який лічильник у вас встановлений потрібно передавати показники один раз на місяць. Цього разу необхідно це зробити з 30 січня по 3 лютого.
Оплатити за комунальні послуги полтавці можуть онлайн через додатки банків або у касі.
"Банк не обраховує, не володіє інформацією, яку суму треба платити. Ми отримуємо цю інформацію від постачальника комунальних послуг і надаємо її клієнту", – сказала речниця спеціалістка з комунікацій "Приватбанку" Анжеліка Дзінзюра.
Самі двозонні лічильники можуть зекономити кошти за електроенергію.
"Справді є проблема, що люди звикли бачити у лічильнику однозонному лише одну цифру і передавати її було зручніше. Бо у двозонних потрібно при встановленні було пояснити, де дивитися і які цифри", – розповів експерт з питань ЖКГ Борис Кушнірук.
З 22 години вечора до 8 ранку полтавці з таким лічильником платитимуть вдвічі менше, ніж удень.